Katedra Psychiatrii

fingers 3285615 1280W dniu 10 października obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego. Tegorocznym hasłem jest „Ruch na rzecz zdrowia psychicznego: inwestujmy”. W tym roku święto to przypada w czasie, gdy nasze codzienne życie znacznie się zmieniło w wyniku pandemii COVID-19.

flower 3585489 960 720Szanowni Państwo,

jako pracownicy Katedry Psychiatrii bardzo dziękujemy prazownikom Domów Pomocy Społecznej i Zakładów Opiekuńczo Leczniczych za zaangażowanie w badanie naukowe dotyczące nasilenia objawów reakcji na stres w czasie pandemii koronawirusa SARS CoV-2.

dependent 107079 1920

Dziś Światowy Dzień Choroby Alzheimera, z tej okazji zachęcamy do przeczytania wywiadu z prof. Joanną Rymaszewską na temat tej choroby: https://www.medexpress.pl/psychiatria-a-choroba-alzheimera/78994

brain 2029391 960 720Zachęcamy do wzięcia udziału w badaniu z wykorzystaniem Przezczaszkowej Stymulacji Magnetycznej.  W celu rekrutacji  prosimy o wypełnienie jednego z poniższych kwestionariuszy przesiewowych. Po wysłaniu kwestionariusza prosimy o oczekiwanie na kontakt ze strony pracownika Katedry Psychiatrii, który poinformuje o dalszych etapach rekrutacji do badania klinicznego.

diaaaaalalDrodzy Goście i Uczestnicy Konferencji Dialogi Interdyscyplinarne,

Ze względu na utrzymujące się zagrożenie pandemii COVID-19 i wynikające z niej ograniczenia dla imprez masowych a jednocześnie interaktywny i oparty o bezpośrednią relację charakter "Dialogów…” Komitet Naukowy zdecydował o zmianie terminu V edycji konferencji naukowej Psychiatria- Dialogi Interdyscyplinarne.

MNiSW

Serdecznie gratulujemy pracownikom naszej Katedry, dr hab. n. med. Dorocie Frydeckiej i lek. Julianowi Maciaszkowi, za wygranie konkursu Regionalna Inicjatywa Doskonałości.

Drodzy członkowie EAPM oraz
uczestnicy konferencji EAPM,

Pandemia COVID-19 dotknęła nas wszystkich, bez względu na miejsce zamieszkania, zajmowaną pozycję czy wiek. Ten czas uczy nas przyjmowania większej odpowiedzialności za zdrowie własne, naszych bliskich, ale i za nas jako społeczeństwa. Ze względu na oficjalną decyzję Zarządu Europejskiego Towarzystwa Medycyny Psychosomatycznej o przesunięciu konferencji EAPM 2020 w Wiedniu na następny rok z przyczyn epidemiologicznych, wrocławski Komitet Programowy postanowił przełożyć 9. doroczną konferencję naukową EAPM we Wrocławiu na 22–25 czerwca 2022 r.

pobranepolpharmaFirma Polpharma przekazała pracownikom Katedry psychiatrii niezbędny sprzęt ochronny m.in. fartuchy jednorazowe, maseczki, płyny dezynfekujące. Z całego serca dziękujemy!

Zespół Kliniki i Katedry Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu wpiera Marsz Żółtej Wstążki 30.05.2020, który jak co roku organizuje Fundacja eF kropka. Jego głównymi celami są reformy i zwiększenie finansowania systemu ochrony zdrowia psychicznego oraz zmiana postrzegania osób z zaburzeniami w społeczeństwie.
Dołączcie do nas i okażcie solidarność z osobami z doświadczeniem kryzysów psychicznych!
#pogodność