Katedra Psychiatrii
online 3410266 1920Uruchomiony został program e-learningowy Discord. Wszelkie informacje w sprawie seminariów i ćwiczeń znajda Państwo po jego uruchomieniu. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem oraz sylabusem.

Jeśli doświadczasz trudności związanych z adaptacją, czujesz się samotny lub wyalienowany, masz kłopot z wyrażeniem lub nazwaniem emocji, które odczuwasz lub szukasz pomocy w uporaniu się z aktualnymi trudnościami życiowymi pamiętaj, że masz możliwość skorzystania z darmowej porady psychologicznej na terenie Uczelni.

laptop 1019763 1920Drodzy Studenci,
Rok akademicki trwa. Prosimy o kontynuowanie nauki korzystając z obowiązującego podręcznika w  zakresie materiału zaplanowanego dla Was w tym semestrze w sylabusie. 
Czekamy na uruchomienie możliwości kontaktu online.

checklist 1919328 1920Szanowni pracownicy ochrony zdrowia,

Serdecznie zachęcamy Was do udziału w projekcie badawczym, który ma na celu jak najszybszą identyfikację Państwa potrzeb w zakresie zdrowia psychicznego, eksplorację konsekwencji psychologicznych oraz optymalizację pomocy w zakresie zdrowia psychicznego w warunkach pandemii.

virus 1812092 1920Szanowni pracownicy ochrony zdrowia!
Obecne uwarunkowania epidemiologiczne, wprowadzone rozwiązania systemowe oraz ogólnospołeczna sytuacja w Polsce mogą negatywnie odbijać się na zdrowiu psychicznym osób pracujących w szczególnie obciążonych placówkach ochrony zdrowia. Do takich z pewnością należą
jednostki zakaźne oraz na bieżąco tworzone placówki, mające obsługiwać pacjentów z rozpoznaną lub podejrzewaną infekcją SARS-CoV-2.

Uwaga! Odwołane egzaminy z psychiatrii dla 6 roku WL.
Z dniem 11 marca 2020 r. zostają odwołane wszystkie egzaminy z
psychiatrii w ustalonych dotychczas terminach.

Image may contain: text

 

Światowy Dzień Walki z Depresją 23 lutego

Na świecie cierpi na nią ok. 350 milionów ludzi, w Polsce zaś populacja niemal równa populacji Warszawy. Najczęściej diagnozowana jest pomiędzy 20 a 40 rokiem życia. Dwukrotnie częściej dotyka kobiety.

Po raz kolejny pracownicy Katedry Psychiatrii otrzymali nagrodę "Złota Synapsa" za najbardziej znaczący artykuł w psychiatrii w 2019r.: "Appetite regulating hormones in first-episode psychosis: A systematic review and meta-analysis". Jesteśmy dumni i jednocześnie gratulujemy wszystkim autorom artykułu, wśród których znaleźli się: Błażej Misiak, Francesco Bartoli, Filip Stramecki, Jerzy Samochowiec, Michał Lis, Justyna Kasznia, Konrad Jarosz oraz Bartłomiej Stańczykiewicz.

webmail 4Od wielu lat Katedra Psychiatrii współpracuje z naukowcami ze Szwecji, szczególnie w zakresie międzynarodowych badań. Dnia 22.11.2019 reprezentanci naszej Uczelni uczestniczyli w obchodach 20-lecia otwarcia Västerås Centre for Clinical Research Uniwersytetu Uppsala.

webmail.feSerdecznie gratulujemy wszystkim nagrodzonym podczas inauguracji nowego roku akademickiego, a w szczególności pracownikom Katedry Psychiatrii:
- Pani mgr Elżbiecie Twardy, sekretarce naszej Katedry Psychiatrii, która po 47 latach w naszej Klinice otrzymała z rąk ministra zdrowia Złoty Medal za Długoletnią Służbę,